Written by florin coita. Posted in Sport, Top News

Published on aprilie 02, 2016 with No Comments

DSC07932

Ultima etapă a sezonului regulat, a XXVI-a, din Liga a II-a, seria a II, a adus încă trei puncte UTA-ei, importante mai ales în perspectiva bătăliei din play-off.

Alb-roşii s-au impus pe arena din Aradul Nou, cu scorul de 2-1 (0-0) în fața Unirii Tărlungeni, graţie reuşitelor din repriza secundă, atunci când Copil, din penalty, în minutul 73, și Curtuiuș, în minutul 81, au asigurat cele trei puncte. În prelungiri, Forika a redus din handicap, gol marcat în minutul 92, dar a fost prea prea târziu pentru ca oaspeţii să realizeze o (semi)surpriză.

Victorie meritată, un prim obiectiv, calificarea în play-off, realizat, elevii lui Roli Nagy dorind să aibă prestaţii cât mai bune în următoarea fază a competiţiei, acest lucru însemnând implicarea în lupta pentru promovare.

Au evoluat în faţa a aproximativ 700 de spectatori, pe o vreme însorită, dar cu un vânt rece: Anca Trip – Polgar, Manea, Gligor, Burlă – Strătilă (79 Man), Chindriș, Jorza, Hlistei (46 Copil) – Rus (64 Roman), Curtuiuș.

Comments for UTA încheie sezonul regulat pe podium are now closed.