Nu a fost să fie! Studenții lui Marian Grindei au pierdut la Galați (FOTO)

Written by admin. Posted in Sport

Tagged: , , ,

Published on aprilie 04, 2015 with No Comments

Într-o partidă contând pentru etapa a II-a a Diviziei Naţionale de Seniori la rugby  CS UAV Arad a jucat în deplasare pe terenul celor de la RCM Galați. Doar prima repriză a fost una aprig disputată atunci când s-au și marcat toate punctele, În cea de-a doua jumătate niciuna dintre echipe nu au mai punctat, iar scorul final a fost 14-10 pentru moldovenii de la Galați

Pentru studenții lui Marian Grindei au marcat, Farcaş un eseu şi Puşcaş o lovitură liberă şi o transformare, arădenii fiind în avantaj spre sfârșitul primei reprize, scor 10-7. În doar trei minute gazdele au reușit să marcheze șapte puncte consecutive, la pauză intrând la vestiare cu scorul de 14-10.

În etapa următoare, pe 10 aprilie arădenii vor întâlni pe teren propriu formația Stejarul Buzău.