UTA a încheiat sezonul de pregătire cu o victorie

Written by admin. Posted in Sport

Published on februarie 19, 2017 with No Comments

1uta

Pe arena din Aradul Nou, UTA a încheiat perioada de pregătire cu un amical în compania sârbilor de la FK Dinamo Pancevo, partidă încheiată cu victoria arădenilor, care s-au impus cu scorul de 3-0. Primele ocazii aveau să le irosească gazdele prin Munteanu și Curtuiuș. În min. 18, Copil avea să transforme un penalty, după ce Curtuiuș a fost faultat în careu de Todoric. La finalul primei părți a meciului, Munteanu a trimis în careu la Curtuiuș, acesta a prelungit la colțul lung până la Strătilă care a înscris pentru 2-0. La doar patru minute după reluarea celei de-a doua reprize, Dumitru Copil l-a lansat în adâncime pe Munteanu care a intrat în careu și a trimis din careul mare cu exteriorul pe lângă portar, stabilind scorul final, 3-0.

rosuAu fost momente în care jocul m-a nemulțumit, mai sunt lucruri pe care trebuie să le corectăm. Dar, în linii mari a fost bine, ne-am atins obiectivele în această iarnă. Am făcut o pregătire în condiții bune în Spania și asta a fost benefic pentru echipă. Revenind la meciul de azi, am văzut la lucru aproape toți jucătorii din lot, mai puțin pe Andor, Petre și Barna, cu ușoare probleme medicale, dar și Celea, care era al 21-lea jucător de câmp…Am vrut să dau minute la toată lumea pe un teren cât de cât ok față de acum 3-4 zile când am făcut antrenament aici. Pe lângă goluri, am avut și alte situații bune de a marca, mai important e că nu s-a accidentat nimeni la acest amical”, a declarat Laurențiu Roșu, antrenor UTA

Au evoluat în teren;

UTA: Miron, Mara – David, Polgar, Manea, Copaci, Gligor, Adili, Burlă, Filaret – Strătilă, Costin, Chindriș, Tarcea, Jorza, Tănase, Muntean, Vlad – Copil, Vâlceanu, Curtuiuș, Stahl.

FK Dinamo Pancevo: Tomic – Karanfilovski, Dasic, Todoric, Savic, Jankovic, Stojanovski, Skokna, Tosic, Nikolic, Arbutina. Rezerve: Lukovic – Vukovic, Jevtic, Stanovikovic, Janovic, Teofanov, Tejaski, Rakic

Arbitrii: Ionuț Nicoraș – Marius Coroban și Gabriel Hărduț

Comments for UTA a încheiat sezonul de pregătire cu o victorie are now closed.