Juniorii C de la Atletico s-au calificat în următorul act (FOTO)

Tagged: , , , , ,

Published on iunie 11, 2013 with No Comments

Grupa 1998 de la Atletico Arad a învins cu 3-0 (0-0) rivala FCM Reșița în finala turneului zonal al juniorilor C, penultimul act al competiției fiind programat între 18-23 iunie.

Fotbaliştii pregătiţi de Cristi Păcurar şi Francisc Tisza au dominat prima repriză, dar reşiţenii s-au închis foarte bine reuşind să păstreze un scor alb până la pauză.

Parteaa doua a meciului a adus şi mult aşteptatele goluri pentru arădeni. Bubuș a deschis scorul în min. 54, reluând din marginea careului mic o centrare venită de pe flancul stâng. Tot el a modificat tabela, după o fază parcă trasă la indigo, doar că „assistul” a venit din partea dreaptă. Scorul final a fost stabilit de nou intratul Pop, care a parafat o frumoasă calificare.

Atletico a început partida în formula: Stanciu – Iova, Iuga, Lazăr, Copaci, Oaidă, Tănase, Brănişteanu, Stahl, Man, Bubuş. Au mai intrat în teren: Jorza, Pop, Toma, Marica, Zopota.

Locația turneului semifinal urmează a fi anunțată de federaţie la începutul săptămânii viitoare.