Written by admin. Posted in Sport

Tagged: , , , , ,

Published on ianuarie 10, 2016 with No Comments

judoslo

Șapte judoka arădeni reprezentând cluburile LPS Arad, CSM Arad, Sakura Ghioroc și CSM Judo Sambo Pecica au participat în acest week-end la prima competiție internațională din 2016 . Turneul s-a desfășurat în orașul sloven Lendava, unde au luat parte nu mai puțin de 396 de sportivi din nouă țări.

Arădenii au urcat de șase ori pe podium, după cum urmează: Under 10: Carolina Szabo (locul 2); Under 16: Ioana Zach (locul 3), Adrian Boncea (locul 2), Kinga Belnencifer (locul 3), David Nagy (locul 2) și David Turc (locul 3). Kristian Balogh a obținut o clasare pe locul 5 la Under 12. Din cauza lipsei antrenorilor (motive medicale) delegația arădeană a fost condusă de inimosul Silviu Turc, un apropiat al judoului arădean și al sportului în general. Cel mai frumos cadou pentru Silviu Turc, cu ocazia zilei de naștere a fost cele șase medalii cucerite de judoka arădeni, .

Pe această cale aradreporter.ro îi urează un călduros „La Mulți Ani!” și multă putere de muncă.

Comments for Judoka arădeni medaliați în Slovenia are now closed.