UTA – Universitatea Craiova, scor 1-1

Written by admin. Posted in Sport, Top News

Tagged: , , , , , ,

Published on noiembrie 01, 2013 with No Comments

UTA şi Universitatea Craiova au remizat, 1-1, în deschiderea etapei a noua din seria de vest a ligii secunde. Oltenii au jucat în inferioritate înca din prima repriză, însă au reuşit să egaleze în min.74 prin Baird care a reluat cu capul din 6 metri , după ce UTA a deschis scorul în minutul 45, prin Bogdan Apostu, care a reluat cu capul o centrare venită din corner, de la Firţulescu. Rezultatul nu este unul echitabil pentru nici una dintre echipe, protagonistele din teren şi-au dorit mult victoria. Arădenii de la UTA pentru a confirma revenirea de formă iar Craiova pentru a se menţine în poziţia de lider a clasamentului.

UTA Arad: Lăzăreanu – Zanardini, Ardelean, Faye, Oltean – Ov. Popescu (’74, Marcu), Medina (’50, Stan), Bârză, Firţulescu (’59, Monac) – Sălăjan, Apostu. Antrenor: Eugen Trică.

FC Universitatea: Hotoboc – Mitic, Acka, D. Stoica, Buşu – Săceanu, Mîrzeanu, V. Gheorghe (’90+2, Frăsineanu), Goge (’90, Jorginho) – Baird, Bălan (’85, Căle). Antrenor: Nicolo Napoli.

Cartonaşe galbene: Bârză, Popescu / Dorel Stoica, Goge.

Cartonoaş roşu: Acka ’43.

Au arbitrat: Marcel Bîrsan, Petru Marian Gaşpar, Bogdan Gheorghioiu; Eugen Gheorghioiu.

Observatori: Vasile Marc, Alexandru Terhes.