Liga a II-a, Etapa I-a, Rezultate, Clasament

Written by admin. Posted in Sport, Top News

Tagged: , , ,

Published on august 06, 2018 with No Comments

Rezultate

Universitatea Cluj – Metaloglobus 2-0

Energeticianul – Luceafărul Oradea 4-0

Aerostar Bacău – Pandurii Târgu Jiu 0-1

FC Argeș – Baloteşti 2-0

CS Mioveni – Academica Clinceni 2-1

Dacia Unirea Brăila – Ripensia Timişoara 1-2

Farul Constanţa – ACS Poli Timişoara 4 – 1

Petrolul Ploieşti – Sportul Snagov 0 – 0

Daco-Getica Bucureşti – UTA 2 – 0

ASU Poli Timişoara – Chindia Târgovişte 0 – 1

 

Clasament

  1. Energeticianul 1 1          0          0          4-0      3
  2. Farul Constanța 1 1          0          0          4-1      3
  3. Daco-Getica 1 1          0          0          2-0      3
  4. FC Argeş 1          1          0          0          2-0      3
  5. “U” Cluj 1          1          0          0          2-0      3
  6. Ripensia 1          1          0          0          2-1      3
  7. CS Mioveni 1 1          0          0          2-1      3
  8. Pandurii Tg. Jiu 1 1          0          0          1-0      3
  9. Chindia 1          1          0          0          1-0      3
  10. Petrolul Ploiești 1 0 1          0          0-0      1
  11. Sportul Snagov 1 0          1          0          0-0      1
  12. Dacia Unirea 1 0          0          1          1-2      0
  13. Academica 1 0          0          1          1-2      0
  14. Aerostar Bacău 1 0          0          1          0-1      0
  15. ASU Poli 1 0          0          1          0-1      0
  16. Metaloglobus 1 0          0          1          0-2      0
  17. UTA 1          0          0          1          0-2      0
  18. CS Baloteşti 1 0          0          1          0-2      0
  19. ACS Poli 1          0          0          1          1-4      0
  20. Luceafărul 1 0          0          1          0-4      0

 

Etapa viitoare

Luceafărul Oradea – Ripensia Timişoara

Academica Clinceni – Daco-Getica

Sportul Snagov – Mioveni

Metaloglobus – Aerostar Bacău

Energeticianul – ASU Poli Timişoara

ACS Poli Timişoara – Dacia Unirea Brăila

UTA – Farul (sâmbătă, 11 august, ora 13.00, Digi Sport)               

Pandurii Târgu Jiu – Argeș

Baloteşti – Petrolul

Chindia Târgovişte – Universitatea Cluj

No Comments

There are currently no comments on Liga a II-a, Etapa I-a, Rezultate, Clasament. Perhaps you would like to add one of your own?

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.