Atletico 2004 a câștigat puternicul turneu juvenil „Németh Ferenc”

Tagged: , , , , , , ,

Published on februarie 02, 2015 with No Comments

Atletico 2004 a avut o comportare remarcabilă la puternicul turneu „Németh Ferenc”, desfășurat la Budapesta, acolo unde puștii pregătiți de Dinu Donca şi Bogdan Oneţ au obţinut medaliile de aur şi cupa care i-a răsplătit pe cei mai buni.

Rezultatele obţinute, într-o competiție la care au fost prezente doar cluburi de referință la nivel de copii şi juniori sau academii de fotbal din Ungaria, România, Serbia și Bosnia-Herțegovina, au fost următoarele: Atletico Arad – Şcoala de fotbal Kőbánya: 1-1 (a marcat: Vulturar); Atletico Arad – CFK Vrbas: 1-1 (Costea); Atletico Arad – Academia Mészöly: 4–2 ( Ekmekci 2, Vulturar,Popescu); Atletico Arad – MTK Akadémia 2005: 1-1 (Ekmekci); Atletico Arad – Şcoala de fotbal BSE: 5-2 (Ekmekci 3, Popescu, Vulturar); Atletico Arad –  Ikarus Budapest: 4-2 (Ekmekci 2, Vulturar, Popescu). În semifinale: Atletico Arad – MTK Budapest: 4-3 (Ekmekci 2, Vulturar, Popescu). În finală: Atletico Arad – Bozsik Akadémia: 1-0 (Deznan)

Trofeul pentru cel mai bun jucător al turneului a fost acordat lui Ahmet Ekmekci (Atletico Arad).

Lotul campionilor a fost compus din: Vulturar Cătălin, Costea Flavius, Ekmekci Ahmet, Popescu Armand, Tirian Vlad, Urdaş Bogdan, Pele Mario, Kiss Mark, Martin Adrian, Boiţ Sebastian, Hanţ Sorin şi Deznan Sasha.

[nggallery id=278]

Comments for Atletico 2004 a câștigat puternicul turneu juvenil „Németh Ferenc” are now closed.