UTA – Metalul Reșița 4-0 (2-0) în primul meci de la Șiria

Written by admin. Posted in Sport

Tagged: , , , ,

Published on martie 06, 2017 with No Comments

uta

În prezența a circa 1000 de spectatori, UTA a învins astăzi, în primul meci disputat pe arena „Otto Grefner” din Șiria, pe Metalul Reșița scor 4-0.

Arădenilor le-a trebuit doar 5 minute pentru a deschide scorul, când Adrian Petre l-a învins pe Ignat cu un șut de excepție. În minutul 11, Gligor execută o lovitură liberă ca la carte, iar Copil reuşeşte să înscriepentru 2-0. După pauză același Adi Petre reușește să aducă scorul la 3-0, lobând elegant mingea peste portarul reșițean.În prelungiri, atunci când cronometrul stadionului arăta min. 92, Vîlceanu stabilește scorul final , 4-0.

În urma victoriei, arădenii au revenit pe poziția a doua în clasament.

Au evoluat în teren:

UTA: Bg. Miron – Al. David, Al. Manea, Gligor (cpt.), Filaret – Strătilă (Piccioni 64′), Chindriş, Jorza (I. Tănase 71′), Vîlceanu – D. Copil (Andor 82′) – Ad. Petre. Antrenor: Laurenţiu Roşu

Metalul: Vl. Ignat – Cioranu (Dr. Matei 60′), Cr. Dima, Cr. Munteanu (cpt.), Rz. Petre – Al. Radu, Val. Lupu – Oancea (Bortoneanu 60′), Fl. Pîrvu, M. Dina (F. Paraschiv 84′) – Buduroi. Antrenor: Mihai Stoica

No Comments

Comments for UTA – Metalul Reșița 4-0 (2-0) în primul meci de la Șiria are now closed.