UTA la primul cantonament. Locația aleasă? Stâna de Vale

Tagged: , , , , ,

Published on iulie 13, 2015 with No Comments

Pentru a evita canicula, staff-ul tehnic al UTA-ei a hotărât ca pregătirile acestei săptămâni să se desfășoare la munte, fiind aleasă stațiunea Stâna de Vale.

Zis și făcut, iar în această dimineață, au urcat în autocar, alături de antrenorul Roland Nagy, secunzii Cristian Todea și Cristian Păcurar, următorii jucători: Szekely  (provenit de la Unirea Dej), Miron (Sebiș), Mara – portari, Manea (Caransebeș), Botiș, Blănaru, Alin Gligor (FC Olt), Filaret, Burlă, Suslak, Michel Vlad, Strătilă (a semnat un nou contract, pe trei ani), Chindriș, Dobrean, Hlistei, Zoran Radu (Mamma Mia Becicherecu Mic), Ionuț Radu  (Sebiș), Rus, Curtuiuș (FC Olt), Adrian Petre, Tănase, Jorza, Man, Lazăr, Ghiunghiuș, Prună, Dinculescu – jucători de câmp. Avându-i alături pe preparatorii fizici Marius Bortiș, Ștefan Bicski și Nicolae Tomescu,

Nu au urcat la Stâna de Vale: Ousmane Gueye, Cotoc, Wild și Bulza, jucătorii pe care clubul dorește să-i împrumute, dar nici portarii, Bodea și Mitrea, aproape și ei se pare de o despărțire de clubul care i-a consacrat.

Programul pregătirilor se va întinde pe durata a cinci zile, gruparea alb-roșie urmând să se întoarcă acasă vineri, 17 iulie. Urmând ca a doua zi, sâmbătă, 18 iulie, să se dispute al doilea meci amical al perioadei de pregătire, returul cu Grosics Akademia Szeged.

În primul meci amical al acestei veri, UTA s-a impus cu  scorul de 1-0 în compania formației maghiare, meciul disputându-se la Gyula. Golul formației arădene a fost marcat de Dennis Man în minutul 75.

Roli Nagy i-a trimis în teren în prima repriză pe: Szekely – Pantea, Blănaru, Gligor, Burlă – Strătilă, Chindriș, Jorza, Zoran Radu – Ionuț Radu, Curtuiuș.

În mitanul second, „Bătrâna Doamnă“ i-a avut în teren pe: Szekely – Lazăr, Manea, Filaret, Vlad – Man, Chindriș, Dobrean, Hlistei – Petre, Rus. Au mai intrat Mara și Miron.

Comments for UTA la primul cantonament. Locația aleasă? Stâna de Vale are now closed.