Marius Copil a părăsit turneul challenger de laTimişoara

Tagged: , , , , ,

Published on iulie 05, 2013 with No Comments

Arădeanul Marius Copil a părăsit aseară turneul challenger de laTimişoara. Acesta a fost învins  în optimi de italianul Simone Vagnozzi, scor 6-7 (5), 3-6. Copil a început ca din puşcă meciul, a condus cu 4-1 şi 5-2, dar apoi a făcut numeroase erori neforţate, totul culminând cu tiebreakul, câştigat de adversar la 5. Revenirea putea surveni în setul doi, dar la 3-3, arădeanul a irosit două mingi de break, cedând apoi propriul serviciu la zero!

În final, Vagnozzi s-a impus meritat în două seturi, urmând să înfrunte mâine, în sferturi, favoritul trei, austriacul Andreas Haider-Maurer. Ceilalţi doi reprezentanţi ai României, Adrian Ungur (6-7, 6-0, 6-2 cu italianul Giustino) şi Victor Crivoi (6-3, 6-4 cu austriacul Linzer), s-au calificat în sferturile de finală.

Comments for Marius Copil a părăsit turneul challenger de laTimişoara are now closed.