Ediția a II-a a „Cupei Ford” la fotbal a fost o reușită

Written by admin. Posted in Sport

Published on martie 15, 2015 with No Comments

Polivalenta arădeană a găzduit sâmbătă turneul de fotbal “Cupa Ford” organizat de SC AUTO TECHNIC SRL.

La startul competiției s-au aliniat echipele: Auto Technic – Arad, Ford Romania – Bucuresti, Unicredit Leasing Bucuresti, Proleasig Ploiesti, RMB Cluj, RMB Oradea, RMB Timisoara si Expressline Timisoara, împătțite în două grupe.

După disputarea meciurilor din grupe, în semifinale s-au întâlnit SC AUTO TECHNIC SRL – Ford Romania, scor 3 – 1 și Unicredit Leasing Bucuresti – RMB Oradea încheiată cu scorul de 3- 1

În finala mică, Ford Romania a cedat cu scorul de 1-3, în fața celor de la RMB Oradea

Finala mare a fost una aprig disputată între gazdele de la AUTO TECHNIC si Unicredit Leasing Bucuresti: la finalul primei reprize scorul a fost 0 -2, dar in cea de a 2-a repriza, gazdele au egalat prin Liviu Mereuta si Eusebiu Pistru. In urma loviturilor de

După loviturile de departajare câștig de cauză a avut  SC AUTO TECHNIC SRL.

La finalul competiției podiunul arăta astfel

Locul I – SC AUTO TECHNIC SRL

Locul II – Unicredit Leasing Bucuresti

Locul III – RMB Oradea

Pe lângă cupele și diplomele înmânate primilor trei echipe clasate au mai fost acordate și premii special pentru;

“Cel mai bun portar” – Olteanu Mircea de la RMB Oradea

“Cel mai bun jucator al turneului” – Ion Viorel la de Unicredit Leasing Bucuresti

“Golgheterul turneului” – Gabriel Fintoiu de la Unicredit Leasing Bucuresti – 5 goluri

“Cel mai fanatic suporter” – Denisa Georgescu de la Unicredit Leasing Bucuresti

„Cea de-a doua ediție a „Cupei Ford” la fotbal a fost o reușită. Mă bucur că au răspuns prezent un număr mare e echipe din țară, disputând meciuri la un nivel tehnic destul de ridicat, cu ambiții foarte mari, la fel ca și în competiția vânzărilor de automobile. Echipa gazdă Auto Tehnic a reușit după o finală aprig disputată să iasă învingătoare, cupa rămânând astfel la Arad. Așteptăm cu nerăbdare următoarea ediție”, a declarat la finalul competiției Eusebiu Pistru,

Totul s-a încheiat cu o repriză a treia foarte reușită, la restaurantul„ Marem”, în compania bine cunoscutului solist arădean Tinu Vereșezan.

[nggallery id=292]

Comments for Ediția a II-a a „Cupei Ford” la fotbal a fost o reușită are now closed.