Două medalii cucerite de luptătorii clubului CS Glogovăţ 2010 în Slovacia

Tagged: , , , , , , ,

Published on iulie 04, 2013 with No Comments

Recent la Dunajska Streda, în Slovacia, a avut loc un turneu de lupte greco-romane, rezervat copiilor și cadeților. La startul competiţiei s-au aliniat peste 300 de sportivi, din 13 țări. Aradul a fost reprezentat de patru sportivi legitimaţi la CS Glogovăț 2010, coordonaţi de antrenorul Lazăr Ciunta.

Rezultatele au fost pe măsură, doi dintre cei mai buni luptători ai clubului au urcat pe podium. La copii, David Cinteză (59 kg.) s-a clasat pe locul 2, iar la cadeți, Flavius Popa a obținut medalia de bronz, mama s-a izbucnind în lacrimi la auzul că fiul sau a obținut o clasare pe podium la această competiție.

Antrenorul Lazăr Ciunta a concluzionat participarea la competiția din Slovacia, spunând că este

„Sunt mulțumit de modul în care cei patru sportivi s-au prezentat la acest turneu, doresc să mulțumesc pe această cale, președintelui clubului, Călin Bun, care a făcut posibilă deplasarea” – a declarat antrenorul Lazăr Ciunta.

Nu pot fi uitaţi şi sponsori implicaţi: Societății Agricole CERES Vladimirescu, Farmaciei SANTAMED, SC Agro Dan SRL Vladimirescu, SC Denis Aergen 2000 SRL, Enercons Guset, SC Dem Agro SRL Timișoara și Primăriei comunei Vladimirescu

Comments for Două medalii cucerite de luptătorii clubului CS Glogovăţ 2010 în Slovacia are now closed.