Tagged: , , , , ,

Published on iunie 15, 2013 with No Comments

Nu mai puţin de două mii de concurenţi s-au aliniat la startul celei de-a treia ediţii a Crosului şi Semimaratonului judeţului Arad.

La competiţia din acest an s-au înscris concurenţi din zece ţări.

Competiţia a debutat la ora 9.00 cu proba de semimaraton  desfăşurată pe o distanţă de aproximativ 21 kilometri, iar la ora 12.00 s-a dat startul în cursa de şase kilometri, urmată de cea mai populată cursă cea pe distanţa de un kilometru. Această probă a fost împărţită în trei categorii:  „Family”, „Masculin” şi „Feminin”.

Ediţia din acest an a Crosului şi Semimaratonul judeţului Arad s-a desfăşurat pe ritmuri muzicale, capul de afiş ţinând-ul formaţia Lupus Dacus. Supermaratonul a fost câştigat de Sorin Mâneran (timp 01:10:34), urmat de fratele său, Constantin Mineran (01:11:41) și pe locul trei s-a clasat Gabriel Gorun (01:14:32).

[nggallery id=42]

Comments for Crosul şi Supermaratonul judeţului Arad a adunat la start mii de participanţi (FOTO) are now closed.