Atletico Arad s-a impus în turneul juvenil de la Oroshaza

Tagged: , , , , , ,

Published on februarie 09, 2015 with No Comments

La Oroshaza a avut loc ieri “Turneul de Iarnă”, o competiție juvenilă de fotbal în sală pentru copii născuţi în anul 2007.

La startul întrecerii, care a beneficiat de participarea a zece echipe, s-a aflat și Atletico Arad.

Elevii lui Adrian Petruț, secondat de Árpád Cserneczky, au obținut în grupa în care au evoluat următoarele rezultate:

Atletico Arad – SZEOL Szeged:  3 – 0 (au marcat: Salka 2, Cîmpan)

Atletico Arad – Gyulai Termál FC: 2 – 0 (Cîmpan, Burcă)

Atletico Arad – Orosháza MTK – ULE 1913: (Indreica)

Atletico Arad – SC Hirös – Ép Kecskemét: 0 – 0

Fotbaliștii arădeni au câştigat grupa şi s-au calificat în ultimul act al turneului, acolo unde au depășit cu scorul de 3-1pe Kecskeméti LC KTE, toate cele trei reușite aparținându-I lui Darius Șiclovan.

Lotul de jucători a fost alcătuit din: Bejenaru Denis, Rusu Mario, Salka Mario, Indreica Luca, Şiclovan Darius, Cîmpan Lucas, Cuţaru Mihai, Calotă Alesio, Sîrbu Alexandru, Ştef David, Burcă Darius, Cotuna Kevin.

Premiul pentru cel mai bun jucător de la CS Atletico Arad i s-a acordat lui Indreica Raul, jucătorul finalei fiind desemnat Șiclovan Darius.

Comments for Atletico Arad s-a impus în turneul juvenil de la Oroshaza are now closed.