Alergătorii Experienţa Multisport au triumfat în Munţii Zărandului!

Written by admin. Posted in Social

Tagged: , ,

Published on septembrie 20, 2014 with No Comments

Recent a avut loc Şiria un concurs de alergare montană organizat sub egida West Bike Tour. Acest concurs dedicat atât amatorilor, cât şi profesioniştilor a fost împărţit pe 2 categorii de traseu: 10 km şi 21 km.

Alergătorii Experienţa Multisport au participat într-un număr mare la acest concurs, la cursa de 10 km luând parte Andrei Roza, Adriana Klein, Ioan Suciu, Manuela Dincea, Daniel Trofin, Florentina Ţandără, Cristian Mladin; în timp ce la cursa de 21 km au participat Eva Hochbauer, Ioana Moisa, Olga Ghiga, Daniel Iacob, Ioana Reghiş, Dan Săcmărean, Laura Aslău, Daiana Gabara şi Tiberiu Maghera.

Rezultatele bune nu au întârziat să apară. Astfel, la cursa de 10 km două sportive din cadrul Experienţa Multisport au urcat pe podium la feminin: locul I Adriana Klein (0:59:29) şi locul III Manuela Dincea (1:12:12). Tot la cursa de 10 km, de data aceasta la clasamentul general, Ioan Suciu a obţinut locul I (0:54:07). În tot acest timp la cursa de 21 km podiumul la feminin a fost ocupat în întregime de membrii Experienţa Multisport: locul I Olga Ghinga (2:05:17), locul II Ioana Moisa (2:31:54) şi locul III Ioana Reghiş (2:39:47).

Iată câteva dintre impresiile câştigătorilor:

Deşi am pornit fără prea mare chef, dat fiind faptul că în Arad ploua cu găleata, am avut parte de o surpriză plăcută la Şiria întrucât vremea era numai bună de alergat. A fost o competiţie frumoasă, cu un un traseu plăcut, în cea mai mare parte prin pădure. Am reîntalnit mulţi pasionaţi ai alergării din Arad şi Timişoara. A fost o atmosferă de bună dispoziţie şi o organizare excelentă” – Iulia Ghinga, locul I feminin la cursa de 21 km

,,Chiar dacă am făcut un tur al României pe bicicletă şi am trecut de 3 ori Carpaţii în cadrul acestui demers, nu am participat niciodată la un concurs de alergare montană. Obţinerea locului I la cursa de 10 km mi-a dat încredere, astfel că pe viitor vreau să particip şi alte competiţii de acest profil” – Ioan Suciu, locul I general la cursa de 10  km

,,A fost o cursă frumoasă, în ciuda vremii care i-a intimidat pe mulţi. Experienţa Multisport a fost clubul cel mai bine reprezentat în cadrul acestei competiţii. A fost mai mult un fel de antrenament pentru noi în vederea participării la competiţii de amploare la nivel naţional. În ciuda faptului că am lucrat pe schimbul trei toată săptămâna premergătoare acestui concurs, am reuşit să obţin locul III. Sper ca acest aspect să-i motiveze şi pe cei care se plâng că nu au timp sau energie pentru a alerga” Ioana Reghiş, locul III feminin la cursa de 21 km

Comments for Alergătorii Experienţa Multisport au triumfat în Munţii Zărandului! are now closed.