UTA se impune dramatic în fața Filiașului!

Tagged: , , , , ,

Published on aprilie 03, 2015 with No Comments

UTA a avut nevoie de 90 de minute pentru a se impune în fața unei grupări incomode și ambițioase, CSO Filiași, alb-roșii reușind să marcheze golul victoriei în ultimul minut al timpului de joc regulamentar. Atunci când, după un corner, Cipri Rus a prins un voleu fantastic din întoarcere la colțul lung, 0-1.

UTA a dominat per ansamblu partida contând pentru etapa a XVIII-a a ligii a III-a, dar nu a reușit să concretizeze ocaziile avute, elevii lui Roli Nagy fiind nevoiți să înfrunte deasemenea terenul greu și vântul puternic.

Importante rămân cele trei puncte, care până mâine, cel puțin, o plasează pe UTA pe prima poziție a clasamentului, o recompensă și pentru cei 20 de fideli suporteri care au însoțit-o în Oltenia.

UTA  evoluat în formula: UTA:  Mitrea – Ad. Voicu, Botiș, Cotoc, Burlă – Strătilă, Tudor (Cipri Rus), Chindriș, Piț (Leucuța) – Hlistei (Silaghi), Szekely (Dobrean). Pe bancă: Mara – Wild, Suslak.

Comments for UTA se impune dramatic în fața Filiașului! are now closed.