Steaua a trecut de Dinamo Tbilisi cu scorul de 2-0

Published on iulie 30, 2013 with No Comments

Steaua Bucureşti, a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-0 (0-0), echipa din Georgia, Dinamo Tbilisi. Partida a contat pentru prima manşă a turului trei preliminar al Ligii Campionilor. În minutul 61, Ciprian Tătăruşanu a apărat o loviturră de la 11 metri executată de Xisco. Golurile au fost înscrise de tânărul Gabriel Iancu, în minutele 64 şi ’80.

Dinamo Tbilisi: Loria – Seturidze, Kvaratskhelia, Ustaritz, Glisici – Merebashvili (Khocholava ’87), Grigalashvili, Khmaladze, Kvirkvelia – Xisco (Vouho ’61), Dvali (Goga ’79). Antrenor: Duşan Uhrin Jr.

Steaua: Tătăruşanu – Georgievski, Szukala, Chiricheş, Latovlevici – Pintilii (Gardoş ’84), Bourceanu – Ad. Popa, N. Stanciu (Iancu ’46), Tănase – Nikolici (Piovaccari ’57). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Cartonaşe galbene: Grigashvili ’24, Khmaladze ’71 / Stancu ’42, Pintilii ’45, Latovlevici ’61, Szukala ’64, Gardoş ’86

Meciul a fost arbitrat de o brigadă din Austria, cu Robert Schörgenhofer (central), Roland Brandner, Matthias Winsauer (asistenţi) şi Christian Dintar (rezervă).

Returul se va disputa marţea viitoare, de la ora 20.45, la Bucureşti.

Comments for Steaua a trecut de Dinamo Tbilisi cu scorul de 2-0 are now closed.