Meciul de baraj dintre CS Ineu – Kinder Paleu (live text) 1-0

Published on iunie 19, 2013 with No Comments

Stadionul “Cetate” din Alba Iulia va găzdui partida de baraj pentru promovarea în Liga a 3-a, între reprezentantele judeţelor Arad – CS Ineu şi Bihor – Kinder Junior Paleu. Aproximativ 300 de spectatori, care formează în mare parte galeriile celor două echipe.

Echipele de start;

CS Ineu (antrenor Adrian Abrudan): Paşcalău – F. Sabău, Nicolau, Iaroş – C. Cornea, Talpaş, V. Georgiu, Iambor – G. Petcuţ, Nădăban – A. Drăgan. Rezerve R. Popa – M. Morar, Sg. Popa, Malancu, Şulumberchean, Berar.

Paleu (antrenor Zsolt Musznay): Ghețe – Cătană, A. Mureşan, C. Lupuţ, I. Tătar, R. Ştefan, Rogojan, Balla, Balea, E. Popa, Kiss. Rezerve Botău – Sg. Mihuţ, Laszlo, T. Gere, A. Crişan.

Arbitri Fl. Dreve, G. Szabo, Cl. Lucaciu (Cluj-Napoca); observator D. Monea (Aiud), I. Cavai (Cluj-Napoca)

CS Ineu – Kinder Paleu 1 – 0

min.1- a început meciul de baraj dintre CS Ineu şi Kinder Paleu

Min 3 fază periculoasă pentru ineuani, şut de la 18 metri, Nadaban, portarul bihorenilor fiind nevoit să respingă in corner.

min 19 corner pentru Ineu, Nădăban execută, se fluieră fault în atac

min 22 Petcut vede cartonaşul galben

min 26 Nădăban încearcă un şut de la 16 metri, resping fundaşii bihoreni

min 32 fază periculoasă în careul bihorean din 6 metri, Nădăban nu reuşeşte să reia pe poartă, fiind blocat de Mureşan

min 38 Petcuţ pătrunde în careu, dar este deposedat de Tătar

min 41 Nădăban trage de la 18 metri,dar mingea trece puţin pe lângă poartă

Aproximativ 5 min până la pauză, formaţia bihoreană a trecut rar de mijlocul terenului, ineuanii fiind mult mai incisivi în atac. Paleu a reuşit al doilea şut spre poartă în această repriză.

min 45 GOOOOOOOOOOOOOOOOL, Alin Drăgan reuşeşte deschiderea scorului, cu o minge trimisă în adâncime de Cornea

Final de repriză, CS Ineu conduce Kinder Paleu 1 – 0

S-a reluat partida dintre CS Ineu şi Kinder Paleu

min. 52 prima ocazie a orădenilor, lovitură liberă executată de Kiss, Paşcalău respinge în corner.

min. 58 ocazie de egalare! Paşcalău a avut o intervenţie salvatoare la un şut din 8 metri trimis de  Balla.

După golul primit la finalul primei reprize, bihorenii au ieşit mult mai motivaţi de la vestiare, dominând jumătatea de teren a ineuanilor

min. 68 ratare imensă a lui Nădăban care scapă singur cu portarul Ghete în 6 metri, trimite mingea pe lângă poartă

min.75 ocazie a ineuanilor, Drăgan şutează din 6 metri, Ghete reuşeşte să respingă cu piciorul

Min 76. schimbare la Ineu iese Petcuţ şi intră Sergiu Popa

min. 85 Sergiu Popa şutează de la 18 metri puţin peste poarta lui Ghete

min.88 iese Alin Drăgan, intră Malancu

min.90 schimbare la Ineu, iese Nădăban, intră Berar

Final de meci: Ineul este în Liga a III – a

Comments for Meciul de baraj dintre CS Ineu – Kinder Paleu (live text) 1-0 are now closed.