Tagged: , , , , ,

Published on octombrie 23, 2013 with No Comments

Recent, oraşul Miercurea Ciuc a fost gazda Campionatului Internaţional al României la judo veterani. La startul competiţiei s-au aliniat în jur de 300 de sportivi din România, Ungaria şi Austria. În cadrul categoriei veterani M2, arădenii au obţinut două medalii de aur, prin Cristian Stanciu la 90 de kilograme, acesta fiind declarat şi cel mai tehnic sportiv al competiţiei şi Arpad Nagy la +100 de kilograme. Cristian Stanciu a câştigat la categoria sa, toate meciurile prin ippon, iar Arpad Nagy a învins în două meciuri.

Comments for Cristian Stanciu şi Nagy Arpad medaliaţi cu aur la “Internaţionalele” de veterani ale României are now closed.